V Německu pro tolstolobika užívají označení stříbrný kapr – Silber karpfen. Tolstolobik patří mezi druhy ryb, které k nám byly dovezeny v šedesátých letech k aklimatizaci v rybnících. Tolstolobikovou domovinou je území východní Asie (především v Číně) a povodí řeky Amuru. Tolstolobik se živí řasami a rostlinným planktonem. Tělo má tolstolobik protáhlé, robustnější, stříbrošedé barvy. Břicho od hrdla až k řitnímu otvoru tvoří ostrý kýl nepokrytý šupinami. Oči leží nápadně nízko. Na spodní čelisti má hrbol zapadající do jamky v horní čelisti. Ve hřbetní ploutvi chybí tvrdý paprsek.

Tolstolobik roste velmi rychle, dosahuje délky až 1 m a hmotnosti přes 8 kg. Tolstolobik je opravdový vegetarián, který ve velkých kvantech konzumuje rostlinný plankton, řase a sinice, které jsou při přemnožení ve vodách nežádoucí. Specializace na tolstolobika je prozatím pro malý výskyt předčasná. Tolstolobik se uloví příležitostně při lovu jiných kaprovitých ryb. I když je tolstolobik vegetarián využije každou příležitost k výběru chutnější a snáze dostupné potravy, což je vlastnost příznivá pro vnadění a nastražování.

Ze zahraničních i domácích zkušeností zabere na vařenou kukuřici, pšenici, kukuřičnou polentu, vždy po předcházejícím intenzívním vnadění. Tolstolobik bere od jara do podzimu. Byly zaznamenány úlovky na třpytku. Tolstolobik je ryba sportovně ceněná pro bojovnost a velkou hmotnost při zdolávání. Maso má velmi chutné, po vylovení se musí ihned vyjmout vnitřnosti, jinak maso zhořkne a rychle se kazí. Při kuchyňské úpravě se odstraňují tuková ložiska podobně jako u amura.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři