Prut

Časy, kdy se na štiky používaly extrémně silné pruty, dávno minuly. Speciální pruty na štiky se od těch kaprářských liší jen tím, že takřka při stejném průměru špičky, jsou poněkud tužší a silnější. To umožňuje nahazovat právě těžší nástrahy. Pruty volíme, dle místa, kde budeme nejčastěji lovit. Nejlépe volíme pruty 3 – 3,6 metru dlouhý. Pokud se chystáme lovit s lehčími nástrahami (do 100g) postačí model s testovací křivkou 2,5 lb. Jinak pruty s testovací křivkou 3 – 3,5lb.

Naviják a šňůra

Smekací naviják by měl pojmout 200 až 250 metrů vlasce o průměru, který budeme používat. Kdo chce nahazovat hodně daleko, měl by místo obyčejných vlasců používat šnůry, nebo speciální vlasce pro daleké nahazování. Osobně se domnívám, že postačí obyčejný, ale pevný monofil. Vlasec se doporučuje o průměru 0,27 až 0,31mm. Samozřejmně pokud je ve vodě hodně překážek, rybáři používají i vyšší průměr vlasce.

Příslušenství

Zásoba různých splávků, olůvek, trojháčků, háčků a obratlíků. Jako materiál na návazce určitě ocelové lanko 30 – 70 cm dlouhé. Ocelové lanka si můžeme objednat již hotové, nebo levnější o délce několika metrů a pomocí stiskacích objímek a kleští si zhotoví potřebnou délku lanka.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři