Současná oblast sivenova rozšíření je dána rozsahem umělého vysazování. Siven se vyskytuje zcela ojediněle v některých našich výše položených pstruhových vodách s kyselou, chladnou vodou i v úsecích bez úkrytů. Zdomácní i v horských údolních nádržích, jak tomu bylo např. v Jizerských horách. Pochází ze Severní Ameriky, odkud byl dovezen ve stejném období jako pstruh duhový. Přes řádu pokusů se v našich tekoucích vodách nerozšířil. jako ryba nejčistších vod je velmi náchylný k onemocnění furunkulózou. Siven se kříží se pstruhem potočním, potomstvo je neplodné.

Do pstruhových vod by se měl vysazovat jen tam, kde nejsou podmínky pro pstruha potočního, a do vybraných údolních nádrží. Jinak je siven způsobem života velmi podobný pstruhu potočnímu, stejně i způsobem braní, lovebními způsoby i nástrahami. Při zdolávání jeví snahu, podobně jako pstruh duhový, vyskakovat nad vodu. V tekoucích vodách dorůstá velikosti 30-35 cm, hmotnosti 0,3-0,5 kg. Úlovky sivena amerického jsou u nás vzhledem ke značnému množství vysazovaných násad poměrně malé.

Jinak nástrahy a náčiní na sivena stejné jako u pstruha.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři