Nároky pstruha duhového na prostředí jsou velmi podobné nárokům pstruha potočního. Drží se v dolních úsecích pstruhových vod, místy v pásmu lipana, které v zimě nezamrzají a kde teplota vody neklesá pod 2-3 stupně Celsia. Dobré životní podmínky pstruh duhový nalézá v řadě údolních nádrží a v druhotných pstruhových pásmech pod nádržemi. Třebaže není tak náročný na úkryty, vyhledává úseky s členitými břehy a členitým dnem. Jeho rozšíření je omezené.

Pstruh duhový – ostatní

Doba a způsoby lovu, nástrahy a používáné náčiní jsou stejné jako při lovu pstruha potočního. Na mušku bere ještě v pozdním podzimu po silnějším ochlazení. Poněvadž pstruh duhový dorůstá vyšších hmotností, používáme na vodách, kde se takové těžké kusy vyskytují, těžší a silnější náčiní. Je velmi žravý, dravý a také bojovný. Koncem minulého století byl pstruh duhový dovezen ze Severní Ameriky. V tekoucích vodách zdomácněl jen v některých vodách, zato k jeho velkému rozšíření došlo v chovu na pstruhových farmách a jako vedlejší ryby ve vhodných kaprových rybnících. Z hlediska sportovního je ceněn především pro svou bojovnost při vylovování.

více o pstruhovi

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři