Perlín je ryba, která se vyskytuje hojně v dolních úsecích řek, kde mu vyhovuje rozsáhlejší, teplejší a volně tekoucí voda, s klidnými zátočinami a odstavenými rameny, s měkkým, mírně zabahnělým dnem.

Perlín ostrobřichý – kde jej lovit

Perlín je hojný v odstavených ramenech, propadlinách, štěrkopískovištích i údolních nádržích. Perlínovi  vyhovují  zarostlé partie. Většinou se perlín vyskytuje ve společnosti plotice, ale neproniká tak vysoko a vyhýbá se úsekům s tvrdým kamenitým dnem. Perlín se drží při březích, v létě také ve středních vrstvách vody.

Perlín ostrobřichý – ostatní

Rybolovné způsoby, náčiní a nástrahy stejné jako u plotice, protože vede stejný způsob života. Jelikož je i vzhledově  podobný plotici, často se z neznalosti zaměňují. Tvoří podíl potravní základny dravých ryb. Maso má lepší než plotice. Pro výražně červené ploutve se nazývá také červenopeřice. Velmi dobrá nástražní rybka.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři