Ouklej obecná je velmi rozšířená a běžná ryba téměř ve všech úsecích cejnového pásma a v dolní polovině parmového pásma.

Ouklej obecná – kde ji hledat

Vyhledává klidnější úseky, povrch dna nerozhoduje. Ouklej je typická povrchová rybka, která se zdržuje nejraději u hladiny, kde sbírá potravu. Ouklej se často prozrazuje vyskakováním nad vodu za létajícím hmyzem. Za slunečného nebo teplého bezvětrného počasí na hladině nebo v houfech těsně pod hladinou, jinak ve střední hloubce, na podzim zcela u dna v klidných zátočinách nebo úplavech.

Ouklej obecná – lovební způsoby

Ouklej se loví na plavanou bez zátěže, citlivý vyvážený splávek, vlasec o tloušťce 0,10, háčky č. 14-16, lipaní mušky. Nástrahy velmi malé, jako bílí červi, kousky žížalek, kuličky z chleba nebo pečiva, malí luční koníci a ostatní nástrahy pro kaprovité ryby ve velikosti přiměřené pro tlamičku oukleje. Mezi chytáním prohazujeme práškovitými vnadidly.

Ouklej obecná – ostatní

Ouklej dorůstá délky 10-15 cm. Hospodářský ani sportovní význam nemá, tvoří však významnou součást potravní základny většiny dravých ryb. Ouklej je výborná a účinná nástražní rybka, dráždící leskem, je však málo životná a poměrně měkká. Ouklej se používá převážně jako nástraha na položenou, mrtvá k vláčení, buď čerstvá, nebo konzervovaná ve formalínu. V některých krajích známá jen pod názvem bělička nebo bělice. Hejna ouklejí nám prozrazují přítomnost některého z dravců tím, že se při útoku dravce na hejno rozstříknou nad hladinu. Doporučuji na Štiku.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři