500 g matesů

suroviny:

500 g rybího masa, 30 g soli, 1/2 lžičky pepře, 10 kuliček nového koření, 2 bobkové listy, 3 cibule, 0,1 l oleje

příprava:

Rybu (nejlépe kapra nebo jinou ušlechtilou rybu) vykostíme, na matesy používáme pouze nejlepší maso ze hřbetu ryby. (Z dvoukilového kapra uděláme pouze malou skleničku od zavařeniny.) Krájíme tenké plátky (asi 0,5 cm), 5 cm dlouhé, 2 cm do hloubky hřbetu, hlouběji ve hřbetu ryby je mnoho kostí. Maso z jiné části ryby, např. z boku, není tak kvalitní, je tužší a tučnější.

Takto nakrájené plátky hodně osolíme z obou stran. Nedostatečně prosolené matesy by se zkazily. Plátky rybího masa necháme asi 2 až 3 dny v chladu odležet.

Za 3 dny plátky vyjmeme a ochutnáme. Málo slané plátky přisolíme a necháme v chladničce ještě 1 den.

Potom slijeme vodu, kterou plátky pustily, a v hadříku je osušíme. Dáme plátky do misky, přidáme jemně na kolečka nakrájenou cibuli, nové koření, bobkový list a olej. Promícháme a necháme další 3 – 4 dny odležet v chladničce, pak můžeme konzumovat.

Takovéto matesy si můžeme připravit slané podle chuti, jsou velmi jemné. Matesy je nutné spotřebovat do 14 dnů, za delší dobu se kazí.

 

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři