Jdete k vodě na štiky? Nevíte kam se postavit? Tato stránka vám pomůže vybrat to správné místo. Místo, kde je pravděpodobně štika. Štika je, jak již víme ryba příbřežní. Štika se živí  hlavně rybkami. Štika obecná se vyskytuje hlavně tam, kde je její potrava…

Podíváme se nejprve na vody tekoucí.

1. Rychle tekoucí úsek vody s mělčinou. Za mělčinu je tady považován úsek z vodou do 50 cm. Hodně rybářů se tomuto úseku neprávem vyhýbá. Tento úsek je výborný hlavně v teplejším období, tedy v období kdy se zde zdržují rybky…. V těchto proudných úsecích, je velmi obtížné lovit na splávek. Takže na položenou nebo vláčením štikám pořádně zatopíme. Nezapomeňme na muškaření, tato technika je tady víc než doporučována.

2. Hluboké tůně jsou dobrým úkrytem pro velké štiky. Těmto místům se říka “štičí díra”. Jsou to místa, kde řeka ostře zatáčí. Zde můžeme použít i lov se splávkem. Zde můžeme lovit štiky i v chladnějším období.

3 a 4. Míst kde se proud rozděluje. Těmto místům se určitě nevyhýbejte. Vždy tam narazíme na nějakou tu “zubatou”.

5. Místa pod jezy, zdymadly. Pod jezem se to hemží dravými rybami všeho druhu. To proto, že tam mají dostatek malých rybek, které jim slouží jako potrava. Proto zde bude i štika.  Zde štiku lovíme po celý rok.

6. Ústí potoků, přítoků. Další místo, kde si štika libuje v dostatku malých rybek. Proto i pro nás, je toto místo lákavým.

7. Převislé stromy, houští. Břehy s hustým porostem patří k obecně nejznámnějších stanovištím štik. Tyto místa milují všechny druhy ryb. Štika není žádnou výjimkou.
 

A teď hurá na stojaté vody…

1. Ústí přítoků. Nejpopulárnější stanoviště štik. Zde se totiž od časného jara štika zdržuje. Hlavně velké štičí maminky.

2. Leknínová pole. Štika zde používá dva druhy lovu. Buď číhá přímo v překážce, nebo štika bleskurychle vyráží z přilehlých tůní.

3. Převislé a spadlé stromy. Opět ideální místo.

4. Přístavní můstky. Dobré místo nejen v létě.

5. Oblast hráze. Pokud lovíme v přehradní nádrži, najdeme oblasti s nejhlubší vodou pravděpodobně v blízkosti hráze. Toto místo je považováno za jistý tip, kde se štika vyskytuje od října do vánoc. Tedy dokud se štiky nevydají do mělčích vod, kde se štiky vytírají.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři