Karas obecný – kde jej lovit

Ve stojatých, silně se prohřívajících vodách s měkkým dnem. Karas vyhledává také zarostlé vody. Setkáváme se s ním ve starých říčních ramenech, tůních, propadlinách po těžbě zemin a v návesních nádržích. Karas je velmi otužilý a nenáročný na obsah kyslíku ve vodě. Vydrží proto i v silně zabahnělých vodách, které se prohřívají a v zimě zamrzají až ke dnu. V tekoucích vodách jen ojediněle. Karas se zdržuje většinou u dna.

Karas obecný – kdy jej lovit

Od jara do podzimu, v létě za podmračného, ale teplého počasí. Příznivý je drobný deštík za bezvětří. K podzimu vyhovují slunečné dny. Na ochlazení reaguje velmi citlivě tím, že přestává brát.

Karas obecný – vhodné náčiní

Stačí jemné, jako na většinu druhů bílých ryb. Dobře vyvážený splávek na vlasci o tloušťce 0,15-0,20 a háčky velikosti 8-10.

Karas obecný – lovební způsoby

V zabahnělých vodách na plavanou, hloubka nařízena tak, aby nástraha plavala jen několik centimetrů nade dnem a nezapadla do bahna. V silně zarostlých vodách, kde se nám podaří vytrháním porostů udělat si do vody okénko, použijeme zvedání a spouštění.

Karas obecný – vhodné nástrahy

Červi, nejlépe červené hnojní žížalky, malí okružáci, kuličky.

Karas obecný – ostatní

Karas je náladový, bere však nedůvěřivě. Vnaděním se dá karas stáhnout z dalekého okolí. Návnadu předkládáme na krmítkách, aby nazapadla do bahna. Karas má tuhý život, a proto se používá jako výborná nástražní živá i mrtvá rybka na vláčení. Karas má velmi dobré maso. Lov karasů je zábavný, vyžaduje také pozornost a trpělivost. Ve vodách, kde je karasů málo, dorůstají do vyšších hmotností.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři