Ježdík obecný – kde jej lovit

Ježdík je rozšířen jen v některých oblastech. Ježdík je vysloveně hlubinná ryba, rozšířená v širokých teplejších a klidně tekoucích vodách. Ježdík se zdržuje v hlubších, klidných místech nad jezy, v bočních zátočinách a jámách ve dně řečiště s tvrdým štěrkopísčitým dnem.

Ježdík obecný – kdy jej lovit

Od jara do podzimu, výjimečně i koncem zimy. Příhodně jsou pošmourné dny. Za šera přestává ježdík brát.

Ježdík obecný – vhodné náčiní

Jemný proutek, vlasec o tloušťce 0,15-0,20, háček 6-8 (menší ne, protože bychom  měli práci s vyprošťováním háčků z jícnu), lehký splávek, zátěž podle stavu vody a proudu.

Ježdík obecný – lovební způsoby

Na plavanou s nástrahou u dna nebo na položenou se zátěží a splávkem.

Ježdík obecný – vhodné nástrahy

Živočišného původu, především žížaly, larvy hmyzu, patentky, bílí červi a kousky masa (nudličky velikosti hnojného červa).

Ježdík obecný – ostatní

Ježdík žije v menších houfech, je velice žravý, neopatrný a důvěřivý k nástraze, má důrazný záběr. Je třeba ihned zasekávat, jinak nástrahu zhltne do jícnu. Protože nedorůstá větší delky (10-15 cm) a obírá nástrahy připravené na jiné druhy ryb, není u rybářů mnohde oblíbený.

Ježdík je výborná nástražní ryba na úhoře, candáty, vezme ho i štika a sumec. Hřbetní ostnatou ploutev není třeba ostřihovat. Není dravec, který by se živil rybkami. Maso má velmi dobré, polévka z ježdíků je specialita. Ježdík je velmi vděčná rybka pro začátečníky, poskytuje potěšení z hojnosti záběrů. Zlobí-li nás jejich braní, přemístíme se raději jinam.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři