Jeseter  – kde jej lovit

Jesetera lovíme v hluboké, volně plynoucí vodě s tvrdším dnem. Jeseter se zdržuje  ve větších hloubkách, přes 4 metry a více, v silně tažné vodě, převážně u dna. V létě a výjimečně i na podzim ráno a večer jeseter vytahuje do úplavů a kos pod štěrkopísčité příbřežní náplavy. Jeseter se vyskytuje již jen ojediněle a úlovek je vzácností, přestože dříve v Dunaji byl velmi hojný a občas se zatoulával do dolní Moravy. V současné době se jeseter vyskytuje ojediněle.

Jeseter – kdy a čím lovit

V červenci a v srpnu, náhodně i na začátku září. Používáme prut přiměřený vodě a použité zátěži s měkčí špičkou, vlasec o tloušťce 0,35 se dvěma nestejně dlouhými návazci o tloušťce 0,25, háček velikosti 8-10, těžkou zátěž s postranní montáží.

Jeseter – lovební způsoby

Na položenou, podobně jako při lovu parem.

Jeseter – vhodné nástrahy

Jesetera lovíme na červy, larvy vodního hmyzu, měkkýše a malé kousky rybiček.

Jeseter – ostatní

Jeseter žije v houfech, po celý život se zdržuje ve sladké vodě. Jeseter malý je nápadná ryba, která má hřbet a boky pokryté poměrně velkými kostěnými štítky. Průměrná hmotnost lovených jeseterů je 0,5-1 kg.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři