Rozšíření velmi široké, s výskytem převážně v pásmu parmy, při dolním okraji pstruhových vod i v některých proudnějších úsecích cejnového pásma.

Kde chytat proudníka

Vyžaduje tvrdé dno a možnost úkrytu. V úzkých tocích se zdržuje uprostřed řečiště, v širších tocích v pobřežní zóně. Na jaře ho najdeme v klidnější hluboké vodě, po oteplení pak v mělčí tažné až rychleji proudící vodě v horní třetině vodního sloupce nebo i při hladině. Za potravou často vyskakuje až nad hladinu.

Lovební způsoby proudníka

Na jaře a na podzim na plavanou, jemné náčiní, vlasec o tloušťce 0,15-0,20, háčky 14-17, s jemným splávkem a malou zátěží, jako nástrahy hnojní žížala, patentky a larvy jiného vodního hmyzu. V létě náčiní stejné, lovíme ale bez zátěže na plavanou a jako nástrahy používáme mimovodní poletující hmyz, luční kobylky, larvy vodního hmyzu, těsto, pečivo, chléb i červené hnojné červy. V létě lovíme na třepačku, jako nástrahu používáme hmyz nebo umělou mušku.

Ostatní

Délka běžně lovených kusů nepřesahuje 25 cm a hmotnost 0,30 kg. Vnadění u něho nepřichází v úvahu, lepší je najít místa, kde se právě zdržuje. Je velmi plachý, proto je lov na třepačku a umělou mušku velmi zábavný. Příznivě lov proudníka ovlivňuje slunečné počasí, nepřiznivě pak pošmourné počasí. Je dobrou a celkem dobře ulovitelnou nástražní rybkou, velmi odolnou a pohyblivou, a tedy dráždivou.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři