suroviny:

na 1 kg rybího masa: 1/2 celeru, 1 petržel, 2 mrkve (zelenina musí být v syrovém stavu), 3 majolky, 0,1 l bílého vína, 1/2 citronu

Na humrový salát je nejvhodnější chutné a pevné maso z kvalitních ryb (okoun, candát, pstruh, štika). V nouzi můžeme použít i kapra, lína, marénu. Ostatní ryby jako cejn, pdoustev, plotice, tloušť nejsou vhodné, salát z těchto ryb není tak kvalitní.

příprava:

Připravíme si 3 díly vody s 1 dílem octa a osolíme. Do vařící vody vložíme maso, po mírném vaření, asi 5 minut, nádobu odstavíme. Maso necháme pod pokličkou dojít 10 minut.

Poté rybí maso vyndáme a necháme zchladnout. Mírně vychladlé maso vykostíme. Nakrájíme je na malé kousky. Přidáme majolky, víno, pepř, citrón, očištěnou syrovou zeleninu nastrouhanou na jemném struhadle a vše promícháme.

Mrkev je velmi důležitá, protože obarví tuto pochoutku do červena a salát barvou připomíná pravý humrový salát. Uložíme do chladničky a necháme alespoň jeden den proležet.

Můžeme ho podávat jako pomazánku, popř. ho ozdobně upravíme na míse a obložíme vejcem a petrželkou. Chceme-li docílit lepší barvy a chuti, můžeme přidat lososa.

 

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři