Hrouzek obecný je všeobecně rozšířený ve většině mimopstruhových vodách i v klidnějších úsecích podhorských pstruhových vodách.

Hrouzek obecný – kde ho hledat

Hrouzek vyhledává mírně zabahnělé úseky střídané mělčími úseky s tvrdším, štěrkopísčitým dnem. Za teplých i slunečných dnů v houfech na mělkých proudcích, jinak v tůňkách u dna. Ukrývá se jen pod břehy, jinak je hrouzek stále ve volné vodě.

Hrouzek obecný – kdy ho chytat

Od jara do podzimu, podobě jako parmu. Hrouzka chytneme i po větším ochlazení.

Hrouzek obecný – vhodné náčiní

Jemná špička, vlasec o tloušťce 0,10-0,15 (jako nástavec), háček 14-16, jemný vyvážený splávek.

Hrouzek obecný – vhodná nástraha

Kousky žížalek, červi, těsto, houska.

Hrouzek obecný – lovební způsoby

Na plavanou, hloubku je třeba nařídit tak, aby se nástraha vláčela po dně. Loví se dobře do čeřínku i do sáčku.

Hrouzek obecný – ostatní

Hrouzek je velmi účinná a houževnatá nástražní rybka na všechny druhy ryb. Při převozu je hrouzek velmi citlivý na nedostatek kyslíku. Při nastražování se rád schovává, proto se hloubka volí tak, aby byl těsně nade dnem. Nedoporučuje se jako nástražní rybka, pro lov na položenou. Kde se vyskytuje, loví se celkem snadno udicí, nástrahu bere velmi důvěřivě. Má chutné maso, hrouzci sloužili k přípavě tzv. grundlí.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři