Grinnerův uzel s pěti otočkami je nejlepší uzel pro navazování háčků a obratlíků na šňůry. Mnoho uzlů ve skutečnosti vlasec oslabuje, a proto stojí za námahu naučit se vázat tento speciální uzel, který při správném uvázání má 100% pevnost a je naprosto spolehlivý.

Návazec dvakrát provlečte očkem obratlíku nebo háčku. To přispívá k redukci zaškrcování uzlu a zabraňuje poškození uzlu při extrémním tahu.

grinneruv uzel s peti otockami 1

Přeložením zdvojte krátký kousek volného konce tak, aby byl rovnoběžný s návazcem háčku. Na volném konci vytvořte smyčku a volný konec smyčkou pětkrát provlečte.

grinneruv uzel s peti otockami 2

Tahem za volný konec utvořte uzel, který však úplně neutahujte. Uzel navlhčete a posuňte dolů k očku háčku.

grinneruv uzel s peti otockami 3

Tahem za návazec stáhněte uzel dolů k háčku a úplně jej zatáhněte nejprve tahem za volný konec a potom za návazec. Když je uzel zcela utažen, potřete jej lehce troškou sekundového lepidla.

grinneruv uzel s peti otockami 4

Odstřihněte volný konec.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři