Cejnek malý je hojně rozšířen. Cejnek malý má téměř stejné nároky na životní prostředí a vede také podobný způsob života jako cejn velký, kterého často doprovází.

Cejnek malý – kde je hledat

Vyskytuje se v odstavených ramenech a tůních v blízkosti pásma pobřežních porostů, v tocích na klidnějších, dost hlubokých táhlých proudech nebo pod nimi v širokých úplavech spolus ploticí a cejnem velkým. Tvrdé dno cejnkovi malému nevadí.

Cejnek malý – kde jej lovit

Hlavní sezóna od jara do podzimu mimo krétké letní vysazení na tekoucích vodách, zatímco na tůních a odstavených ramenech bere právě v létě velmi dobře. Dobře bere i na jaře po odchodu velkých vod. Při vyšším stavu vody u dna poblíž břehů.

Cejnek malý – jak na něj

Cejnek malý žije pospolitě ve větších houfech. Není tak plachý a opatrný jako cejn velkýl. Záběr jemný, proti záběru cejna velkého důraznější, s nástrahou popojíždí. Náčiní, lovební způsoby a nástrahy jako u plotice. Loví se současně s cejnem velkým, ploticemi a perlíny. Je třeba se naučit rozeznávat cejnka malého od cejna velkého.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři