Nástražní rybičky na položenou

Spousta rybářů pokládá lov Candáta za velmi složitý a těžký. Je to hlavní důvod proč na Candáta radši nejdou. Při lovu candátů používáme co nejjednodušší způsoby lovu.

Candáti rádi zabírají na podlouhlé malé rybičky. Možná proto, že mají svou tlamku daleko menší, než štika.

Pokud lovíme na rybičku živou, doporučuje se ouklejky, okouny, ježdíky, proudníky, hrouzky a plotice, karásky.

Ouklej

Jedna z nejúspěšnějších nástrah při lovu na položenou. Doporučená velikost 5-12cm. Nevýhoda této rybky je ovšem její nízká výdrž při velkých vedrech a dlouhému převozu.

Okoun

Dle odborné literatury jasně nejúspěšnější nástražní rybičky na candáty. V mém pořadí je okoun na druhém místě. Doporučená velikost 5-12 cm.

Proudník

Na candáta tuto rybku používavá velká spousta rybářů. Já ji ještě nevyzkoušel. Přesto, že tuto rybu z úspěchem vyzkoušeli jiní kolegové.

Plotice

Moje nejúspěšnější nástražní rybička na candáty. Živou plotičku používám menší od 4 do 8 cm. Pokud lovím candáty na mrtvou rybku, používám plotičky větší od 8 do 15 cm. Nevím, jak na jiných revírech, ale u nás je snad nejlépe ulovitelnou a nejsnáze dostupnou nástražní rybkou.

Lov candáta na rybí cáry a řízky

Na spoustě revírů je tohle velmi úspěšná nástraha na candáty!!! Spousta rybářů v mém okolí ani na nic jiného nechytají. Může se chytat takřka na cáry všech druhů ryb. Ať už cejn, kousky ostroretky, jelců, či výše zminěných ryb.

Bohužel, tu na Vašem revírů nejúspěšnější nástrahu na candáty je třeba vyzkoušet. Na každém revíru může být všechno jinak.

Jak nastražit rybku na candáta?

Způsobů, jak nastražit rybičku je mnoho. Čím dál víc se mi zdá, že čím jednodušší systém nastažení, tím více candátů se dá ulovit.

Napichování jednoháčku za hřbet

Rád jej používám. Má však pár nevýhod. Rybka totiž klade při vytahování zbytečně velký odpor a tím se také neúměrně oslabuje.

Napichování za tlamku

Tenhle systém je při lovu candáta bez chybičky. Jednoháček napíchnete za tlamku. Háček má být tak velký, aby kousek vyčuhoval, ale zase né tolik, aby toho vyčuhovalo moc. K tomuto “systémku” je dobré pod jednoháček přivázat trojháček. Poté nemusíme čekat ze zásekem, ale candáta zasekneme ihned po záběru. Bez problému můžeme candáta vypustit zpět do vody bez sebemenšího poškození.

Napichování za ocas

Za ocas nastražuji hlavně mrtvé rybičky. Samozřejmně je možné takto napíchnout i rybku živou.

Zátěž

Zátěž při lovu candátů používáme co nejlehčí, ovšem zase musí udržet nástrahu na místě.  V mnoha časopisech, knihách jsem dokonce vyčetl, že maximální zátěž pro lov candátů na položenou ze břehu by neměla přesáhnout 40g. Pravděpodobnost proměněných záseků je pak příliš nízká.

Na Zoufalí rybáři najdete velké množství rybářského vybavení za bezvadné ceny. Kupte si rybářské potřeby, pruty, navijáky, nástrahy od znamých výrobců rybářských potřeb. Naše heslo zní – s námi chytnete vše. Pořiďte si kvalitní rybářské potřeby a načerpejte inspiraci v našem rybářském magazínu. Zoufalí rybáři nakonec nebudete.
Vybírejte z nabídky
10448
produktů
160
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Zoufalí rybáři