kvalitni rybarske vybaveni

Existuje mnoho činností, kterým se můžete věnovat různě intenzivně, jako koníčku, sportu i práci, ale rybaření mezi nimi vyniká. Láká další a další nadšence. Na rekreační úrovni je dokonalým odpočinkem v přírodě. Jen prut, stolička a klid u vody. Pokročilejší rybáři se najdou ve sportování, u kterého je možné pořádně se zapotit, když se bojuje o výherní úlovek. Největší nadšenci pozvolna přecházejí do škatulky profesionálů, jezdících na rybolov i do zahraničí. Anebo se věnujících hospodaření s vodními zdroji, rybářství. Pořiďte si, doplňte nebo nahraďte lepšími své vlastní rybářské potřeby online a vyrazte ven.

Na internetu dnes jednoduše nakupíte všechny světoznámé značky rybářského vybavení. Vybírat můžete z kvalitního sortimentu od renomovaných českých a zahraničních výrobců. Díky tomu si koupíte z pohodlí domova kvalitní sonary, nafukovací čluny, lodě, lodní motory, značkové oblečení, rybářské navijáky, pruty, silony, háčky, zátěže, krmiva, boilies a vše ostatní. Nejen že ušetříte cestu a čas, navíc už při nákupu nad 1000 Kč máte zdarma i dopravu. Nakupovat online se prostě vyplatí.

Povolení k rybaření neboli povolenka

Chytání ryb na českých rybících a řekách je podmíněň získáním patřičného povolení. Jeho získání podléhá přísným pravidlům, která je nutno ctít a dodržovat. Prvním krokem k získání povolenky je složení zkoušky rybářských znalostí. Je nutné nastudovat nejzákladnější informace o rybolovu, stavbě rybího těla, poznávání ryb, techniky apod. Po úspěšném složení této zkoušky je možné podat žádost o vydání prvního rybářského lístku.

Tato žádost se obvykle podává na obecním úřadě (obor životního prostředí). Je nutné uhradit správní poplatek, ten se rok od roku lyší. Další rybářské lístky se vydávají na základě předchozího (není potřeba pokaždé
vykonávat zkoušky stále dokola).

Rybářské potřeby všeho druhu

rybarske potreby
Rybářské potřeby

Po získání všech povinných náležitostí se může nový rybář konečně začít chytat ryby. Ale ještě potřebuje kvalitní rybářské vybavení. Dřív jsme byli odkázáni jen na kamenné obchody, které mnohé zboží objednávali s nejistým výsledkem. Dnes je situace lepší, rybářské potřeby si můžete prohlížet v nepřeberné nabídce na internetu, která často bývá také levnější než jinde. Mezi základní kategorie patří pruty, navijáky, vlasce a bižuterie včetně háčků, návnady, podběráky, křesla a stoličky, kufříky a krabičky, váhy, oblečení, batohy.

rybarske vtipy

“Chytil jsem třicetikilového kapra! Byl to hrozný boj, tři hodiny jezdil ve vodě od břehu ke břehu!” “No, jo, pěkná ryba, ale váha ukazuje jen patnáct kilo!”.

rybarske vtipy

Potkali se dva rybáři a jeden říká druhému:

“Jednou jsem chytil kapra a rozhodl jsem se, že ho naučím žít na suchu. Nejdřív jsem ho vyndal z vany na půl hodiny, potom na hodinu atd. No a šestý den, kapr umí žít na suchu.”

“A mohl bys mi toho slavného kapra ukázat?” ptá se druhý rybář.

“Bohužel ne, před nedávnem mi spadl do sudu a utopil se.”

rybarske vtipy

Rybář říká vedle stojícímu chlápkovi:

“Už mě tady tři hodiny pozorujete, jak chytám. Proč to nezkusíte sám?”

“Víte, já bych na to neměl tu trpělivost!”

rybarske vtipy

Maminka s Pepíčkem jsou na procházce v lese. Pepíček zahlédne chlapa v pláštěnce, který klečí a něco pořád vytahuje ze země.

“Co je to za člověka?” ptá se Pepíček maminky.

“To je rybář,” poučuje ho máma “chytá žížaly.”

“Žížaly?” diví se Pepíček. “Já myslel, že když je rybář, má chytat ryby…”

rybarske vtipy

Rybář sedí u vody a dívá se na své pruty. Přichází známý, taky rybář a ptá se:

“Je tady dobrá voda?”

“Znamenitá. Rybám se z ní vůbec nechce ven.”

rybarske vtipy

Rybář se v hospodě chvástá:

“Včera jsem chytil štiku – úplně jako moje ruka!”

Kolega: “Kecáš, tak chlupaté štiky neexistujou!”

rybarske vtipy

“Proč jdeš na lov v rybářském obleku?”

“To kvůli zajícům – neutečou, budou si myslet, že jdu na ryby!”

rybarske vtipy

Uznávaný básník dostal žádost od začínajícího básníka. Mladík mu poslal k posouzení své verše a přitom se ho současně zeptal, zda-li je pravda, že konzumace rybího masa posiluje činnost mozku. Bude-li to pravda, žádal spisovatel, aby mu poradil v jakém množství je tento přírodní stimulátor nejúčinnější. Po přečtení veršů, napsal mladíkovi odpověď: “Myslím si, že Vám by měli stačit dvě velryby denně.”

rybarske vtipy

Sedí dva rybáři na břehu jezera a nadávají na poměry i na ryby, které dnes neberou.

“A to si představte, pane kolego, že před revolucí tady v revíru bylo tolik ryb, že jsem musel chodit navlékat žížalu na háček za strom, aby mi ho nesežrali přímo z ruky.”